31.03.20
Stypendia (Scholarships) 2020
Polskiej Fundacji Kulturalnej
Thank you for your interest in the Polish Cultural Foundation scholarships. Due to the current restrictions by the State of New Jersey, we are unable to read the applications at this time. As soon as the restrictions are lifted, the Scholarship Committee will read all applications that are postmarked by March 31, 2020. If you have any questions or concerns, send an email to więcej»

CONTACT

Wspieraj Polską Fundację Kulturalną kupując w

Kiedy kupujesz przez AmazonSmile, Amazon przekazuje darowiznę na Polską Fundację Kulturalną

Events

HomeEvents › Wystawa fotografiki Anety Pierog-Sudol

11.21.2014

Wystawa fotografiki Anety Pierog-Sudol

21-30 listopada 2014, wernisaż 21 listopada g. 20 (8pm)

 

Galeria Skulskiego Polskiej Fundacji Kulturalnej zaprasza na wystawę fotografiki polskiej artystki Anety Pierog-Sudol, zatytułowaną „Faktura, Struktura i Wzór”.

Wystawę będzie można oglądać od 21 listopada do 30 listopada.

Zapraszamy na wernisaż wystawy
w piątek, 21 listopada , godz. 20:00 – 22:00 (8-10 pm)

Wstęp wolny, lampka wina, serwowane przekąski.

ANETA PIEROG-SUDOL, urodzona w 1975, góralka orawska z Jabłonki – stolicy polskiej Orawy. Od 2002 zamieszkała na stałe w Stanach Zjednoczonych.  Ukończyła Liceum Ogólnokształcące w Jablonce.  Jest absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, dyplom z malarstwa otrzymała w 1999 w pracowni profesora Lucjana Orzecha i dyplom z fotografii u profesor Haliny Cader. Do jej najważniejszych osiągnieć należą: wyróżnienie Muzeum Historii Fotografii w Krakowie za zestaw sepiowy w konkursie „Skarby Małopolski” (Nowy Sącz 2003) oraz pierwsze miejsce za pejzaże Orawy w konkursie fotograficznym „Górna Orawa-Krajobraz” i „Człowiek” (Euroregion Tatry, 2003).  W latach 2001-2003 Aneta współpracowała z miesięcznikiem „Moja Orawa” gdzie licznie publikowano jej artykuły i fotografie.  Współpracowała także z Dziennikiem Polskim – Dodatek Podhalański, w Portalu Informacyjnym Podhale Region, stała kolumna „Weekend z Plusem” w tygodniku Polonijnym PLUS na stan New Jersey i Pensylvania.  Aneta Pierog–Sudol jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Orawskiego Polsko-Amerykańskiego Towarzystwa Rozwoju Oświaty i Nauki w Clifton, NJ, oraz członkiem Polsko-Amerykańskiego Klubu Fotografika od 2005.

"...spośród sztuk interesuje mnie głównie malarstwo, fascynuje fotografia, pociąga dekoratorstwo wnętrz, w moim malarstwie pragnę ukazać piękno i nieprzemijalność starych przedmiotów, w fotografii pejzaż oraz struktury i motyw rytmu w architekturze i przyrodzie...", mówi Aneta Pierog-Sudol.


Galeria Skulskiego Polskiej Fundacji Kulturalnej mieści się przy 177 Broadway w Clark, NJ., opodal zjazdu #135 z GSP.
By zasięgnąć więcej informacji na temat wystawy, oraz godzin otwarcia galerii prosimy dzwonić do biura Fundacji na numer 732-382-7197, a informacji dotyczących wystaw udzieli Aleksandra K. Nowak, Dyrektor Galerii, e-mail: aknowak@verizon.net

 

 Polish School
Sala Bankietowa
UNIA
POLAND