16.01.20
Stypendia (Scholarships) 2020
Polskiej Fundacji Kulturalnej
Informujemy, że Polska Fundacja Kulturalna dysponuje funduszami stypendialnymi, które zostały utworzone dzięki hojności trzech różnych darczyńców. Termin przesyłania aplikacji upływa 31 marca 2020. All applications are to be received by March 31, 2020. więcej»

CONTACT

Wspieraj Polską Fundację Kulturalną kupując w

Kiedy kupujesz przez AmazonSmile, Amazon przekazuje darowiznę na Polską Fundację Kulturalną

Events

HomeEvents › Wystawa Rysunku Satyrycznego w Galerii Skulskiego

11.06.2015

Wystawa Rysunku Satyrycznego w Galerii Skulskiego

Piątek, 6 listopada 2015, 8:00pm - 10:00pm

 

Wystawa Rysunku Satyrycznego Ryszarda Drucha i Zygmunta Zaradkiewicza
 
Galeria Skulskiego Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark, NJ ma zaszczyt gościć dwóch znakomitych artystów: Ryszarda Drucha i Zygmunta Zaradkiewicza w wystawie zatytułowanej „Karykatura”, od 6 do 27 listopada, 2015.
  
Zapraszamy serdecznie miłośników sztuki do Galerii Skulskiego na wernisaż wystawy
w piątek, 6 listopada, godz. 20:00-22:00
 
Podczas wernisażu wystąpi gościnnie Kabaret "Odlot" w składzie: Janusz Smulski - pianino, Tadeusz Turkowski and Ryszard Druch - recytacje

wstęp wolny, lampka wina i przekąski
 
Polska Fundacja Kulturalna
177 Broadway ▪ Clark ▪ NJ 07066
tel: 732-382-7197

Exhibit of Satirical Drawing at the Skulski Art Gallery poster

 

RYSZARD DRUCH, urodzony w 1952 r. w Chełmnie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych i Wyższej Szkoly Pedagogicznej w Opolu. Uprawia rysunek satyryczny, ilustracje ksiazkowe, plakat i malarstwo. W 1988 przyjety przez Eryka Lipinskiego do Stowarzyszenia Polskich Artystow Karykatury w Warszawie. Organizator i sponsor nagrod Ogolnopolskiego Konkursu Rysunku Satyrycznego „Opole ‘99”. Od roku 1991 mieszka i tworzy w USA. Tworca i gospodarz 154 „Salonow Artystycznych”- comiesiecznych imprez promujacych polska kulture i sztuke od roku 2000. W roku 2014 odznaczony Krzyzem Kawalerskim Orderu Zaslugi RP, a takze w roku 2013 uhonorowany Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Prace jego znajduja sie w zbiorach Muzeum Karykatury w Warszawie, Muzeum im. K. Pulaskiego w Warce, Muzeum Harcerstwa w Warszawie, oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech i USA.

ZYGMUNT ZARADKIEWICZ, urodzony w 1951 w Makowie Mazowieckim, absolwent Wydzialu Grafiki w Akademii Sztuk Pieknych w Warszawie.
Tworczosc i dzialalnosc w zakresie ilustracji ksiazkowej, rysunku satyrycznego, grafiki, plakatu i scenografii. Od roku 2014 pelni funkcje Dyrektora Muzeum Karykatury im. Eryka Lipinskiego w Warszawie. Jest laureatem wielu nagrod krajowych i zagranicznych. Prace Zygmunta Zaradkiewicza znajduja sie w zbiorach Muzeum Karykatury w Warszawie, Museu Nacional da Imprensa, Portugalia, ECC Kruishouten, Belgia, oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce i na swiecie. 

 Polish School
Sala Bankietowa
UNIA
POLAND