31.03.20
Stypendia (Scholarships) 2020
Polskiej Fundacji Kulturalnej
Thank you for your interest in the Polish Cultural Foundation scholarships. Due to the current restrictions by the State of New Jersey, we are unable to read the applications at this time. As soon as the restrictions are lifted, the Scholarship Committee will read all applications that are postmarked by March 31, 2020. If you have any questions or concerns, send an email to więcej»

KONTAKT

Wspieraj Polską Fundację Kulturalną kupując w

Kiedy kupujesz przez AmazonSmile, Amazon przekazuje darowiznę na Polską Fundację Kulturalną

Events

HomeEvents › Cała Polonia Czyta Dzieciom (CPCD)

02.05.2016

Cała Polonia Czyta Dzieciom (CPCD)

Piatek, 5 lutego, 7pm


Cala Polonia Czyta Dzieciom - poster

Konsul RP w Nowym Jorku Urszula Gacek, hrabina Jadwiga Krasicka i znany z M jak Miłość aktor Andrzej Młynarczyk to tylko kilka z osób, które wezmą udział w kolejnej edycji akcji Cała Polonia Czyta Dzieciom. Impreza odbędzie się w piątek 5 lutego 2016 w siedzibie Polskiej Fundacji Kulturalnej w Clark w New Jersey.

Cała Polonia Czyta Dzieciom (CPCD) to akcja promująca głośne czytanie dzieciom przez dorosłych, która odwiedza polonijne szkoły od 2013. Jej koordynacją zajmują się nowojorska Dobra Polska Szkoła oraz fundacja Polonia for Kids z New Jersey. Sponsorem głównym jest The Platta Law Firm, działania wspierają także Konsulat RP w Nowym Jorku oraz EK Polish Bookstore z Garfield.

W piątek 5 lutego akcja zawita w Clark w stanie New Jersey, gdzie mieści się siedziba Polskiej Fundacji Kulturalnej i Polskiej Szkoły Dokształcającej. “Na zajęcia przychodzi do nas około 300 dzieci.” – mówi związana zarówno z fundacją jak i szkołą Maria Paździor-Marchwińska – “Dlatego impreza rozpocznie się o 19 i potrwa przez około 3 godziny.”

W programie spotkania, które prowadzić będzie Danuta Świątek z Dobrej Polskiej Szkoły przewidziane są konkursy czytelnicze z nagrodami ufundowanymi przez Konsulat RP w Nowym Jorku. Rangi wydarzeniu doda także grono zaproszonych osób, które będą czytać uczniom dzieła polskiej literatury dziecięcej. “Oprócz oczywiście naszej pani Dyrektor Eugenii Anisko oraz prezesa Fundacji w Clark Tomasza Szybowskiego do udziału zaprosiliśmy panią Hrabinę Jadwigę Krasicką oraz panią Barbarę Zawłocki, która jest menedżerem PSFCU w Linden.” – wylicza Paździor-Marchwińska – “Z Nowego Jorku przyjedzie także pani Konsul Generalna RP Urszula Gacek.”

Gościem specjalnym będzie znany m.in. z roli policjanta w M jak Miłość polski aktor Andrzej Młynarczyk. Całą listę uzupełni mecenas Sławomir Platta z The Platta Law Firm. Bogaty program i świetni goście – to sprawia, że imprezy CPCD w Clark nie można odpuścić!

Po więcej informacji: (732) 261-4276Polish School
Sala Bankietowa
UNIA
POLAND