31.03.20
Stypendia (Scholarships) 2020
Polskiej Fundacji Kulturalnej
Thank you for your interest in the Polish Cultural Foundation scholarships. Due to the current restrictions by the State of New Jersey, we are unable to read the applications at this time. As soon as the restrictions are lifted, the Scholarship Committee will read all applications that are postmarked by March 31, 2020. If you have any questions or concerns, send an email to więcej»

CONTACT

Wspieraj Polską Fundację Kulturalną kupując w

Kiedy kupujesz przez AmazonSmile, Amazon przekazuje darowiznę na Polską Fundację Kulturalną

Events

HomeEvents › Dni Poradnictwa ZUS

10.16.2017

Dni Poradnictwa ZUS

Poniedziałek, 16 października 2017 godz. 18:00

Dni Poradnictwa ZUS - eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) na spotkaniach z Polonią odpowiadać będą na pytania dotyczące świadczeń emerytalnych.
Polacy mieszkający i pracujący w Stanach Zjednoczonych będą mieli szansę uzyskać odpowiedzi na ważne pytania z zakresu świadczeń emerytalnych w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Dni Poradnictwa w zarkesie ubezpieczenia społecznego dla Polaków pracujących lub mieszkających w USA współorganizują, już po raz piąty w nowojorskim okręgu konsularnym, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku.

Specjaliści ZUS omówią:
– świadczenia emerytalno-rentowe i warunki niezbędne do ich uzyskania na podstawie polskiego ustawodawstwa
– prawo do polskich świadczeń i obliczania ich wysokości na podstawie umowy o zabezpieczeniu społecznym między Polską i USA
– zasady składania wniosków o polskie świadczenia emerytalno-rentowe na podstawie powyższej umowy z wykorzystaniem odpowiednich formularzy
– zasady wypłaty polskich świadczeń emerytalno-rentowych osobom zamieszkałym w USA
– formy kontaktu z ZUS (www.zus.pl, pue.zus.pl, e-mail, Skype, COT)

Specjaliści ZUS udzielają porad bezpłatnie. Każde spotkanie potrwa około 3 godzin.Polish School
Sala Bankietowa
UNIA
POLAND