KONTAKT

Wspieraj Polską Fundację Kulturalną kupując w

Kiedy kupujesz przez AmazonSmile, Amazon przekazuje darowiznę na Polską Fundację Kulturalną

O PFK

POLSKA FUNDACJA KULTURALNA w Clark, NJ, USA ma status organizacji niedochodowej. Zajmuje się popularyzacją kultury i dziedzictwa polskiego. Jest jedyną tego typu organizacją na obszarze trzech stanów - New Jersey, New York i Connecticut.

PFK znajduje się w Clark, w stanie New Jersey na gruntach o powierzchni ok. 1,5 ha. Trzy połączone ze sobą budynki tworzą powierzchnię użytkową ok. 3,720 m2. W każdym budynku są pomieszczenia biurowe, klasowe, sale konferencyjne i inne. Jest także duża sala widowiskowa ze sceną.

PFK prowadzi znaną Galerię Sztuki im. Waltera Skulskiego, w której swoje prace wystawiają polscy i międzynarodowi artyści. Ponadto mieści się tu Biblioteka im. Josepha Marjanczyka, zawierająca ponad 15,000 książek oraz innych publikacji w językach polskim i angielskim.

Zapisy testamentowe Pp. Lubomira i Ireny Zabilskich, P. Josepha S. Różańskiego, Pp. Ireny i Mieczysława Niznik Haloha pozwalają na przyznawanie co roku określonej liczby stypendiów naukowych, w wysokości $2000 każde.

PFK prowadzi:

Serdecznie zapraszamy:

POLSKA FUNDACJA KULTURALNA
177 Broadway
Clark, NJ 07066-1849
tel: 732-382-7197

Jeżeli chcieliby Państwo być informowani o naszych imprezach, programach oraz aktualnościach, prosimy o podanie adresu email używając formularza poniżej. Dziękujemy! Nigdy nie udostępniamy oraz nie sprzedajemy adresów email lub innych danych osobowych.

Polish School
Sala Bankietowa
UNIA
POLAND