31.03.20
Stypendia (Scholarships) 2020
Polskiej Fundacji Kulturalnej
Thank you for your interest in the Polish Cultural Foundation scholarships. Due to the current restrictions by the State of New Jersey, we are unable to read the applications at this time. As soon as the restrictions are lifted, the Scholarship Committee will read all applications that are postmarked by March 31, 2020. If you have any questions or concerns, send an email to więcej»

KONTAKT

Wspieraj Polską Fundację Kulturalną kupując w

Kiedy kupujesz przez AmazonSmile, Amazon przekazuje darowiznę na Polską Fundację Kulturalną

Events

HomeEvents › Wystawa obrazów Haliny Nawrot

12.05.2014

Wystawa obrazów Haliny Nawrot

5-31 grudnia 2014, wernisaż 5 grudnia g. 20 (8pm)

 

Galeria Skulskiego Polskiej Fundacji Kulturalnej ma przyjemność prezentować wystawę obrazów Haliny Nawrot zatytułowaną „Fascynujący Ludzie”.

Wystawę będzie można oglądać od 5 do 31 grudnia 2014.

link do wideo z wernisażu wystawy

Zapraszamy na wernisaż wystawy
w piątek, 5 grudnia , godz. 20:00 – 22:00 (8-10 pm)

Wstęp wolny, lampka wina, serwowane przekąski.

Polska Fundacja Kulturalna
177 Broadway ▪ Clark ▪ NJ 07066
tel: 732-382-7197

 Halina Nawrot plakat

 

Wystawa "Fascynujący Ludzie" prezentuje olejne portrety powstałe na przestrzeni ostatnich dwóch lat.  Przedstawiają one zwykłych i niezwykłych ludzi na różnych etapach życia.  Portretowani nie są aktorami w jej "twórczym teatrze", lecz są jego podmiotem uwieńczonym z empatia, emanują swoja "obecnością" i indywidualnością.  Łączy je wspólny mianownik ludzkiego doświadczenia, którego rozmaite wątki czytelne są dla widza i poruszają struny jego własnych doświadczeń, wywołując przy tym cale spektrum emocji.  Są to wartości uniwersalne i uchwycenie tego "wymiaru" ludzkiej egzystencji jest motywacja dla malarskiej twórczości Haliny Nawrot.
Malowanie portretu jest dla niej spotkaniem, intymnym procesem poznawania drugiego człowieka , próbą oddania jego unikalnych cech w intuicyjny i malarski sposób.  Dba ona przy tym o subtelność modelunku twarzy, wiernie ich oddanie i uchwycenie niuansów-ważnych nośników osobowości i charakteru.  Halina stara się o stworzenie nie tylko upiększonego, ale szlachetnego w swej prawdzie wizerunku, szukając w nim wewnętrznego piękna.  Odrębność i unikalność każdego człowieka jest zawsze ekscytującym wyzwaniem i źródłem jej zainteresowania portretem psychologicznym.
Wiele z tych portretów powstało w czasie wspólnych sesji malarskich z polskimi modelami, organizowanych przez Ryszarda Drucha w jego Galerii w Trenton, NJ.  Stały się one elementem "kolażu" zatytułowanego "Druch Gallery Station-Przystanek Galeria Druch", portretu grupowego, reprezentującego lokalna, polonijna społeczność.

Halina Nawrot jest absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.  Pracowała w zawodzie architekta w Polsce i w Stanach Zjednoczonych.  Jej prawdziwa pasja jest jednak malarstwo.  Starając się poznać jego arkana uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez wybitnych artystów, takich jak Nelson Shanks, Daniel Greene, Paul McCormack i Aleksandra K. Nowak.  Ostatnie dwa lata to niezwykle twórczy okres w jej malarstwie.  Dotychczas w jej pracy dominowały portrety.  Drugim nurtem jej twórczości są krajobrazy i kwiaty.  Tematykę traktuje jako "poligon" do studiowania koloru, światła, witalności i piękna natury.  Halina brała udział w 24 wystawach zbiorowych, a w tym 10 konkursowych na terenie New Jersey,  Pensylwanii i Nowego Jorku.  Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach.  Ma na swoim koncie także wystawę indywidualna "People & Places" w Druch Studio Gallery w 2013 roku.
 

 Polish School
Sala Bankietowa
UNIA
POLAND